Michael Biehn

بازیگر


مایکل بین (به انگلیسی: Michael Biehn) (زاده ۳۱ ژوئیه ۱۹۵۶ در آلاباما است. او بیشتر به خاطر نقش‌هایی که در فیلم‌های جیمز کامرون نابودگر، نقش کایل رییس بیگانگان سرجوخه هیکس و آبیس ستفان کافی ایفا کرده معروف است. او همچنین در فیلم‌های سنگ قبر(tombsone)، صخره (the rock)، هنر جنگ (the Art of war)و ترور سیاره(Grindhouse segmnent planet terror) هم بازی کرده‌است.او در سریال hill street blues که برنده جایزه جایزه امی شده‌است، نیز ایفای نقش کرده‌است.

مایکل در نبراسکا بزرگ شده و سه بار هم ازدواج کرده‌است، اول چارلین اولسن (۱۹۸۰-۱۹۸۷) دوم جینا مارش (۱۹۸۸-۲۰۰۸) سوم جنیفر بلان (۲۰۰۹- حالا) و دارای ۴ پسر است که دو تای آن‌ها دو قلو هستند.

اولین فیلم سینمایی او گریس (grease)تولید سال ۱۹۷۸ با بازی جان تروولتا است.بعد از چند فیلم او در نابودگرنقش سرگروهبان کایل ریس که یک سرباز تنهاست که به گذشته باز گشته تا سارا کانر را نجات دهد، در سال ۱۹۸۴ بازی کرد. بازی بسیار خوب او باعث شد تا کامرون از او در فیلم‌های بیگانگان سرجوخه هیکس ۱۹۸۶ و آبیس ستفان کافی ۱۹۸۹ استفاده کند البته وی در فیلم نابودگر۲ هم بازی کرد اما نقش او در تدوین نهایی فیلم حذف شد. نتیجه حضور در این فیلم‌ها برای مایکل یک جایزه ویک نامزدی Saturn award برای فیلم‌های آبیس (The abyss)و بیگانگان(Aliens) برای او بود البته استودیو سخت تلاش کرد تا او نامزد جایزه اسکار برای فیلم آبیس شود ولی هیچ سودی نداشت.او هچنین قرار بود در فیلم آواتار (فیلم ۲۰۰۹) بازی کند که بخاطر حضور سینگورنی ویور(Sigourney Weaver) کامرون احساس کرد حضور این دو، ممکن است مردم را به یاد فیلم بیگانگان بیندازد به خاطر همین حضور وی لغو شد.

از فیلم‌های معروف او می‌توان به بازی در فیلم سقوط مرگبار اشاره کرد.

مشاهده فیلم ها و سریال های Michael Biehn